Co warto czytać, by lepiej występować publicznie?

Jak żyć? – pyta klasyk. Czytając! – w każdym razie od czasu do czasu – odpowiadam. Co jednak czytać. Gdzie szukać wiedzy, inspiracji, a gdzie refleksji? Co wybrać, by nie tracić czasu i pieniędzy.

Nauka wystąpień publicznych a literatura

Obecnie rynek zasypany jest różnego rodzaju poradnikami, które przynoszą mniej lub bardziej wartościowe informacje, i choć przeczytałem taczkę książek nt. wystąpień publicznych, to oczywiście nie zapoznałem się ze wszystkim, bo po pierwsze: nie da się, a po drugie: nie warto. Co warto, to na pewno wziąć pod uwagę pozycje wybijające się, takie, które coś wnoszą. Wśród tych, które znam, polecam kilka.

To oczywiście subiektywny wybór. Jest cała masa książek bardzo wartościowych, także po angielsku i materiał im poświęcony zamierzam także stworzyć w najbliższym czasie. Tymczasem zapraszam do obejrzenia materiału, który może oszczędzić Wam czasu i pieniędzy, że tak to ujmę, tu i teraz:

https://www.youtube.com/watch?v=8liN1s52xOA

Książki do nauki wystąpień które mogę polecić

W materiale wymieniłem następujące książki, wg kolejności:

  • Sztuka retoryki, M. Korolko
  • Ted. Jak wygłosić mowę życia, J. Donovan
  • Sztuka skutecznej prezentacji, J. Weissman
  • Jak się dogadać, czyli retoryka codzienna, M. Rusinek, A. Załazińska
  • Szkoła mówców, L. Buksak
  • Turban mistrza Mansura, M. Kochan

O autorze

Przemysław Kutnyj zdjęcie profilowe

Przemysław Kutnyj

Baner informacyjny o szkoleniu "szkoła dobrej mowy"

Certyfikowany trener biznesu, autor książek o retoryce i sztuce konwersacji, wydanych w renomowanych wydawnictwach. Mistrz Polski w wystąpieniach publicznych (TMI). Wieloletni członek nonprofitowej organizacji Toastmasters International. Prywatnie adept karate i sztuki fotografii.

Sprawdź moje usługi