Materiały Wideo

Twoja doskonała autoprezentacja

Jak powinna wyglądac solidna autoprezentacja? Powinna być dopasowana do okoliczności i naszego celu. Stanowi fundament pewności siebie. Jeśli potrafimy dobrze mówić o sobie, bez pychy i fałszywej skromnosci, to już jest coś. A jeśli do tego potrafimy opowiedzieć o sobie prosto, zwięźle i zachęcająco, to już naprawdę wiele, by kształtować swoją markę osobistą.

Wystąpienia publiczne i prezentacje

Jak występować publicznie i prezentować, by chcieli słuchać, i czy można ię tego nauczyć? Po pierwsze, każdy może się nauczyć występować, a po drugie, aby robić to dobrze, wystarczy poznać kilka kluczowych zasad i… ćwiczyć. Tylko trening bowiem gwarantuje trwałość rezultatów, a poniższe wideo doskonale, jeśli Cię do tego zainspirują.

Operuj głosem z pewnością siebie

Nie lubisz się słyszeć? Wiele osób tak ma. Tymczasem do swojego głosu najlepiej się przyzwyczaić i go polubić. To w dużej mierze fundament naszej pewności siebie. Zapewniam, że już po wykonaniu kilku ćwiczeń wzmocnisz swój głos, a jeśli będziesz to robić regularnie, efekty Cię zaskoczą.

Mistrzowska mowa ciała

Nie wiesz, co robić z rękami? Zastanawiasz się, czy dobrze jest chodzić i czy naprawdę trzeba patrzeć ludziom w oczy? Gestykulacja uspójnia przekaz, więc jest niezwykle istotna, kontakt wzrokowy zaś to fundament otwartości i dobrego kontaktu z drugim człowiekiem. Najciekawsze jest jednak to, że wszystko można wytrenować. Powiesz może, że to sztuczne i niautentyczne? Jeśli autentyczność, to życie w zgodzie ze swoimi wartościami, a moją jest jasność przekazu, to zachęcam do ćwiczeń.

Przemówienia okazjonalne i sztuka konwersacji

Jak rozmawiać? Jak unikać niezręcznej ciszy? Jak wygłosić toast. Życie to jedna wielka okazja. Tylko od nas zależy, czy ją wykorzystamy. Na okazję jednak trzeba być przygotowanym. Łatwiej wznieść toast za zdrowie przyjaciela, kiedy wie się, jak to zrobić.

Analizy retoryczne

Na czym polega fenomen osób, które wszyscy znamy? Czy posługują się jakimś tajnymi sposobami na przykucie uwagi? Nie, wszystko można przejrzeć i wszystkiemu można się przyjrzeć. Skoro jakaś metoda jest w zasięgu osób znanych, a często lubianych, to może być i w naszym. Przy okazji można się przekonać, że i ich wystąpienia nie są wolne do błędów. Są one nieuniknioną cechą wystąpień tych, którzy zabierają głos. Sęk w tym, by popełniać ich jak najmniej.

Pokonaj stres i zwiększ pewność siebie

Co najczęściej powstrzymuje innych przed zabraniem głosu? Obawa przed oceną – tak wynika ze szkoleń, które prowadzę od prawie dwudziestu lat. Ze stresem można pracować poprzez głowę, ale i poprzez ciało. Rozluźnienie w ogóle jest kluczowe, by myśleć sprawniej, więc wszystko jest ze sobą powiązane. Obejrzyj kilka filmów o stresie, by spróbowac zminimalizować swój.

Zadbaj o markę osobistą

Już teraz masz markę osobistą. Pytanie tylko, czy taką, która Ci pomaga w karierze czy biznesie, który prowadzisz. Już teraz ludzie mają swoje zdanie na Twój temat i możliwe, że się nim dzielą z innymi – to Twoja reputacja. Nie chodzi o wizerunek dla wizerunku, ale o to, czy ten wizerunek nam samym odpowiada? Czy jest zgodny z naszymi wartościami, a następnie, czy kiedy inni widzą nas np. w sieci, to dostrzegają to, na czym nam zależy. Warto zadbać o personal branding już teraz, wszak konkurencja nie śpi.

Storytelling, czyli opowiadaj, by angażować

Czy wiesz, co naprawdę angażuje innych? Stortelling, czyli po prostu sztuka opowiadania to właśnie jeden z najlepszych sposobów. Dlaczego? Ponieważ angażuje emocje. Jak każda sztuka, tak i ta ma swoją strukturę. jeśli ją znasz, możesz opowiadać świadomie historie, które wyjaśniają, inspirują, przekonują. To wspaniały świat, który zostanie z Tobą na długo. Warto poznać jego tajniki, by agnażować wtedy, gdy to jest dla nas i dla innych naprawdę ważne.

Rozwój osobisty