Nazywam się Przemysław Kutnyj. Rocznik 1978 – podobno dobry. Działalnością szkoleniową zajmuję się od 2007 r. (m.in.: Interia, Orlen, Polmed SA, Polbrand, Money Expert SA, Ad Publica Connect, Complex, Twoja Księgowość SA, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Inter-Vion, PANEK SA, szkolenia indywidualne); jestem związany z branżą public relations od 2005 r.; ukończyłem: polonistykę Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją edytorsko-wydawniczą, studia podyplomowe z zakresu public relations Szkoły Głównej Handlowej, liczne inne kursy doszkalające, w tym kurs retoryczny w Polskiej Akademii Nauk, szkolenie mikrofonowe w Polskim Radiu czy z relacji interpersonalnych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Mam certyfikaty trenera Uniwersytetu Warszawskiego, w tym na poziomie zaawansowanym.

Jestem certyfikowanym coachem biznesu Studium Zawodowego Coacha Biznesu NOVO, które jest kursem akredytowanym w ICF na poziomie ACSTH.

Prowadzę własną działalność szkoleniowo-doradczą pod nazwą ON TIME PR. W miarę możliwości popularyzuję także wiedzę dot. najlepszych praktyk retorycznych i językowych m.in. poprzez mikroblog DOBRA MOWA: https://www.facebook.com/DOBRAMOWA

Wystąpienia publiczne to moja pasja, którą rozwijam podczas spotkań Toastmasters. Traktuję je jako sztukę szlifowania myśli, tak by miały szansę w postaci słów trafić do odbiorców. W 2016 roku zostałem Wicemistrzem Polski w Przemawianiu Publicznym tej organizacji (przemowy inspiracyjne), a jest to największa tego typu struktura na świecie, w tym w Polsce. W styczniu 2017 roku zostałem Mistrzem Polski w Przemowach Humorystycznych.

W moim przekonaniu niemal każdy może się nauczyć występować publicznie, a same wystąpienia powinny służyć dobru, zgodnie z klasycznymi ideałami retorycznymi.

Zapraszam do obejrzenia filmów z Mistrzostw Polski w 2016 i 2017 roku: